Gripa

Risks ceļotājiem

Visi ceļotāji, kas dodas tiem pasaules reģioniem, kur ir sezonāli (ziemas un pavasara) gripas uzliesmojumi, ir pakļauti riskam inficēties ar šo slimību. Tūristiem risks ir tāpēc, ka bieži viņi ceļo pārpildītos transporta līdzekļos un apmeklē drūzmainas vietas – abas situācijas veicina transmisiju. Vecāki cilvēki, indivīdi ar respiratorām vai sirds slimībām, cukura slimību vai jebkādu pazeminātas imunitātes stāvokli, un veselības aprūpes darbinieki ir īpašā riska grupā. Saslimšanas ar gripu ceļojuma laikā ietekme var būt diapazonā no neērtību radīšanas līdz dzīvībai bīstamiem stāvokļiem.

Vakcīna
Gripas vīruss pastāvīgi attīstās, un tā antigēnās īpašības ātri mainās. Lai būtu efektīva, gripas vakcīnai jāstimulē imunitāte pret tiem galvenajiem vīrusu tipiem, kas tajā laikā cirkulē. Vakcīna satur trīs tipus, sastāvu katru gadu maina, lai nodrošinātu aizsardzību pret tiem tipiem, kas prevalē katrā gripas sezonā. Tā kā antigēnās izmaiņas cirkulējošiem gripas vīrusiem notiek ļoti ātri, var būt būtiskas atšķirības starp prevalējošiem tipiem gripas sezonu laikā Ziemeļu un Dienvidu puslodēs, kas notiek dažādos gada laikos (novembrī – martā Ziemeļos, un aprīlī – septembrī Dienvidos). Vakcīnas sastāvu pielāgo tai puslodei, kurā to izmantos. Rezultātā vienā puslodē iegūtā vakcīna var sniegt tikai daļēju aizsardzību pret gripas infekciju otrā puslodē.
Augsta gripas riska grupas ceļotāju jāvakcinē regulāri katru gadu. Ikvienam, kas ceļo no vienas puslodes uz otru, īsi pirms vai gripas sezonas laikā, jāorganizē vakcinācija, cik drīz vien iespējams, pēc ierašanās galā. Pretējās puslodes vakcīnas, maz ticams, ka var iegūt pirms ierašanās.

Brīdinājumi un kontrindikācijas
Vieglas lokālas un/vai sistēmiskas reakcijas ir bieži. Vakcinācija ir kontrindicēta, ja ir alerģija pret olām.

SADARBOJAMIES AR VISĀM APDROŠINĀŠANAS KOMPĀNIJĀM. NĀC UN VAKCINĒJIES!